Owoce w butelkach - Soki Tłoczone NFC
Owoce w butelkach - Soki Tłoczone NFC

Warto jednak zastanowić się jaki sok wybrać, ponieważ nie każdy sok jest sobie równy. Większość soków oferowanych w sklepach to soki z koncentratu. Mają one nie wiele wspólnego z owocami na etykietach, a ponadto często są mocno dosładzane. Zdrową alternatywą dla nich są soki NFC, czyli soki tłoczone bezpośrednio z owoców.

Co to są soki NFC?

Soki NFC, czyli z ang. NFC – Not From Concentrate/nie z koncentratu to sok wyciskany bezpośrednio z owoców lub warzyw wyciskany w prasie, lub tłoczony. Taki sok tłoczony na zimno jest wyprodukowany bezpośrednio z owoców i dzięki temu jest naturalny ponieważ zawiera wszystkie te składniki, które są w owocach i warzywach z których powstaje. Soki NFC są naturalnie mętne i wytrąca się w nich osad, ponieważ w procesie tłoczenia nie oczyszcza się ich właśnie po to, aby nie usuwać z nich naturalnych składników pojawiających się w owocach. Nie należy więc martwić się osadem w butelce, ponieważ to nic innego jak naturalnie wytrącający się błonnik owocowy, lub inne naturalne składniki. Soki NFC zawierają także naturalne cukry i węglowodany, ponieważ często nie są dosładzane. Ich smak zależy od owocu lub owoców, które zostały wybrane do ich produkcji. Dlatego też, np.: jabłkowe soki tłoczone mogą mieć tak wiele różnych smaków, w zależności od tego jakiej odmiany jabłka użyto do ich produkcji.

Jakie składniki odżywcze zawierają soki NFC?

Soki NFC, zawierają wszystko to co jest w surowcu użytym do ich produkcji i dlatego tak ważne jest, aby wybierać takie soki, do produkcji których używa się dobrej jakości owoców i warzyw. Ponieważ sok bezpośredni to 100% natury. Pro zdrowotne działanie naturalnych soków owocowych poparte są badaniami. Warto wspomnieć o badaniach zespołu prof. Jana Oszmiańskiego, kierownika Katedry Technologii Owoców, Warzyw i Zbóż Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który wraz z zespołem dowiódł, że naturalnie mętne soki jabłkowe zawierają zawierają cztery razy więcej dobroczynnych związków z grupy polifenoli (głównie flawonoidów), które są naturalnymi przeciwutleniaczami i chronią przed powstawaniem czynników rakotwórczych w naszym organizmie. W badaniach porównawczych okazało się, że naturalnie mętne soki tłoczone pięciokrotnie lepiej usuwały z organizmu wolne rodniki w porównaniu z klarownymi sokami. Dzieje się tak ponieważ nie są poddawane obróbce enzymatycznej, klarowaniu Wartości odżywcze i mineralne soków NFC odzwierciedlają dokładnie to co znajduje się w owocach używanych do ich wytworzenia, ich skład jest więc odzwierciedleniem zawartości owoców, z których powstały. Dlatego na przykład sok tłoczony z czarnego bzu i maliny będą nieocenionym źródłem witaminy C, cennych witamin z grupy B i wielu mineralnych składników. Spożywanie ich jest wskazane w okresach obniżonej odporności.

Czy soki NFC są długotrwałe?

Soki tłoczone (NFC) konserwuje się dzięki pasteryzacji, dzięki czemu możemy przechowywać je w domu dłużej i korzystać z nich wtedy, kiedy chcemy. Soki w naszej ofercie, nie są konserwowane sztucznymi konserwantami. 

Z jakich owoców można tłoczyć soki?

Soki można produkować niemal z każdego owocu. Naturalnym królem polskich sadów jest jabłko i jest to nasz najpopularniejszy produkt. Soki jabłkowe mogą mieć wiele odmian smakowych, różniących się aromatem oraz słodyczą. Proponujemy ofertę soków jabłkowych nie tylko jednorodnych, ale przede wszystkim w pysznych funkcjonalnych mieszankach, jak z mniszkiem, rabarbarem, czy też jęczmieniem. Mamy także szeroką ofertę soków z innych owoców, jak czarny bez, malinaporzeczka i wiśnia. W ofercie mamy także soki egzotyczne, ale bardzo prozdrowotne, jak sok z aloesu czy też granatu 100%. W większości bez dodatku cukru.

Gdzie można kupić soki tłoczone NFC?

Oczywiście w Smak Market. Gwarantujemy najwyższej jakości produkty. Realizujemy zamówienia detaliczne, ale także większe ilości. W ofercie mamy szeroką gamę utytułowanych polskich soków nie tylko z jabłek, ale także innych owoców. Na przykład soki z borówki amerykańskiej bez cukru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl